در راستای اتخاذ تصمیمات مناسب در حوزه بهداشت و سلامت غذایی، کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اقلید با حضور سرپرست فرمانداری ، امام جمعه و کلیه اعضا  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اقلید خلیل بزرگی سرپرست فرمانداری این شهرستان با اشاره به اهمیت توجه به مسائل بهداشتی و رعایت بهداشت در سلامت افراد جامعه گفت: همه باید برای جلوگیری از شیوع بیماری ها در همکاری شایسته ای داشته باشیم.
وی با اشاره به فعالیت  واحدهای دامداری کوچک در سطح شهرها و بخشها  گفت: مشکلات بهداشتی نگهداری دام در مناطق شهری به معضل تبدیل شده  و انتقال دام به بیرون از شهرها  و بخشها امری ضروری بوده و در این راستا جهاد کشاورزی پیگیر احداث شهرک های کشاورزی و دامداری جهت متمرکز نمودن دامهای سبک و سنگین می باشد .
وی  افزود: عموم کسانی که در حاشیه شهر اقدام به نگهداری دام میکنند، سرمایه اندکی دارند بنابراین نیازمند مساعدت  و حمایت برای انتقال واحد دامداری خود به بیرون از شهر  می باشند .
بزرگی در ادامه  با اشاره به مشکلات  وجود سگهای ولگرد بیان داشت  :به دلیل رهاسازی پسماندهای غذایی و نخاله های ساختمانی در ورودی شهرها و روستاها  سگ ها به سمت این مناطق  کشیده می شوند و باید در این راستا  پسماندها و نخاله های ساختمانی مدیریت  تا شاهد حضور کمرنگ تر این حیوانات در شهرها و روستاها  باشیم.
وی همچنین از مردم خواست تا جهت جلوگیری از  مشکلات آبگرفتگی فاضلابهای  شهر اقلید در زمان بارندگی نسبت به هدایت آب های سطحی در منازل  به جداول خیابانی اقدام نمایند .
حجه الاسلام  طالبی امام جمعه شهرستان اقلید بیان داشت :
 برای داشتن یک جامعه سالم و پایین آمدن میزان مرگ و میر به دلیل بیماری های مختلف، باید به تغذیه سالم و امنیت غذایی توجه کنیم که این مهم در گرو حفظ زنجیره غذایی است.
وی  خاطر نشان کرد: زمانی می توانیم امنیت غذایی را بهبود دهیم که این مهم از سطح کشاورزی تا سر سفره مردم ادامه یابد و زنجیره غذایی به درستی حفظ شود.
مسعودی شهردار اقلید نیز در این جلسه اظهار داشت : جمع آوری سگهای ولگرد نیازمند همکاری همه دستگاهها بوده و این امر تنها توسط شهرداری امکان پذیر نخواهد بود .
تهیه گزارش /مجید ثابت /روابط عمومی فرمانداری شهرستان اقلید 


 

 


تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-10-3 12:04        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ