1398/11/14
بزرگداشت هفته ملی پیشگیری از سرطان در اقلید

به مناسبت هفته ملی پیشگیری از سرطان، کارگاه های آموزشی پیشگیری از سرطان با حضور دانش آموزان و والدین آنها در مدارس شهرستان اقلید برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اقلید، کارشناس بهداشت غیرواگیر این شبکه گفت: سبک زندگی مردم تا حد قابل توجهی می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد، به گونه ای که در حدود 35 درصد از سرطان ها با تغذیه صحیح، خودداری از مصرف سیگار، تغذیه مناسب و نگهداشتن وزن در حد متعادل قابل پیشگیری هستند.

«مریم نیک قدم» افزود: در نشست های آموزشی که در مدارس برگزار می شود، مهمترین نشانه های هشدار دهنده سرطان و همچنین راه های پیشگیری از بروز سرطان آموزش داده می شود.

او اضافه کرد: 10 گام اصولی برای پیشگیری از سرطان شامل مصرف نکردن سیگار و قلیان، انجام ورزش روزانه به مدت نیم ساعت، دو روز مصرف روزانه میوه، سبزی و غذاهای فیبردار، کاهش مصرف مواد قندی، فست فود و غذاهای آماده، داشتن وزن متعادل، استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب در زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید، مصرف نکردن الکل و مواد صنعتی اعتیادآور، آشنایی با نشانه های هشدار دهنده سرطان و عمل کردن به آنها و قرار نگرفتن در معرض هوای آلوده است.

نیک قدم گفت: سرطان با خودمراقبتی و امید قابل پیشگیری و درمان است و با داشتن امید و روحیه خوب می توان بر آن غلبه کرد.

تعداد بازدید:
23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal