به نام خدا
همشهریان محترم در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد بیماریهای واگیر متن سوال را به ایملهای زیر ارسال فرمایید تا در اسرع وقت به آنها جواب دهیم و شما می توانید جواب سوال خود را در همین قسمت ببینید .
mehr_29@yahoo.com


line.gif]

سوال : میخواستم بپرسم اگه کسی دو نوبت واکسن هپاتیت ب رو زده باشه ولی نوبت سوم رو نزده باشه و یک سال گذشته باشه باید چکار کنه ؟
جواب : همونطور که میدونید واکسیناسیون هپاتیت ب سه نوبت هست 1-اولین نوبت  2-نوبت دوم (یک ماه بعد از نوبت اول)  3-نوبت سوم (شش ماه بعد از نوبت اول) حال اگر فاصله بین نوبت اول و دوم رعایت شده باشه نوبت سوم رو تا یک سال بعد میتونی بزنی یعنی شما دوست عزیز می تونه با مراجعه به درمانگاه شماره 2 ( حضرت ولیعصر (عج)) نسبت به تزریق نوبت سوم واکسنت اقدام کنی .

line.gif]

سوال : نحوه تزریق واکسن ضد هاری چگونه است ؟
جواب : به محض گزیده شدن توسط هر حیوان خونگرمی باید سریعا محل گزش با آب و صابون به مدت 20-10 دقیقه شسته شود بعد از آن با مراجعه به مرکز بهداشت واحد بیماری های واگیر نسبت به تزیرق واکسن اقدام شود . اولین نوبت واکسن در همان زمان تزریق می شود نوبت دوم سه روز بعد از گزش و نوبت سوم هفت روز بعد از گزش می باشد حال اگر حیوان گزنده سگ یا گربه باشد بایستی تا 10 روز تحط نظر باشند اگر به هر دلیلی از بین رفتند باید نوبت چهارم و پنجم  که به ترتیب  14و 28 روز بعد از گزش می باشد تزریق شوند ولی اگر حیوان گزنده غیر از سگ و گربه باشد بایستی 5 نوبت واکسن بدون توجه به زنده بودن یا نبودن تزریق شود.

line.gif]

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-4-10 10:50        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ