05 خرداد 1403

  • 1403/02/02
  • - تعداد بازدید: 73
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقلید

برگزاری نشست آغاز هفته سلامت در اقلید

نشست آغاز هفته سلامت با حضور روسای ادارات و نهادهای شهرستان اقلید در سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقلید، رئیس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با بیان اینکه، بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در طی هفته سلامت امسال در حوزه بهداشت و درمان برنامه های مختلف برگزار خواهد شد؛ به توضیح برنامه های پیش بینی شده در هفته سلامت پرداخت.

دکتر« سعید حاجی پور »با اشاره به شعار هفته سلامت «سلامت خانواده و مردمیسازی سلامت»افزود: در مردمیسازی سلامت، مشارکت مردم نقش بسیار مهمی دارد و چنانچه در بحث سلامت جامعه، اساس خانواده باشد، موفقتر خواهیم بود.

او با اشاره به اینکه جوانی جمعیت یکی از مقوله های مهم در مردمی سازی سلامت است؛ اضافه کرد: سلامت خانواده و جوانی جمعیت یکی از مشکلات جامعه ماست که نگاه حوزه سلامت به این موضوع به صورت ویژه می باشد.

رئیس مرکز بهداشت اقلید با تبریک شروع هفته سلامت، از این هفته به عنوان فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردها و اقدامات حوزه سلامت یاد کرد و افزود: تنوع و گستردگی خدمات در حوزه بهداشت به گونهای است که هم اکنون خدمات متنوع بهداشتی و مراقبت سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه بهداشت در سطح شهرها و روستاهای شهرستان ارائه میشود.

اکبر نوربخش با بیان اینکه خدمات بهداشتی از قبل تولد هر فرد با انجام مراقبتهای پیش از بارداری مادران آغاز و تا پس از فوت فرد ادامه مییابد، افزود: خدمات متنوعی از جمله مراقبتهای مامایی، مراقبتهای سلامت برای گروههای سنی مختلف، خدمات سلامت روان و تغذیه با کمترین هزینه و در برخی خدمات به صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت برای جمعیت تحت پوشش انجام میشود.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار واحدها
  • کد خبری : 99673
کلیدواژه