05 خرداد 1403

  • 1402/10/20
  • - تعداد بازدید: 104
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقلید

جمع آوری بیش از هفتصد کیلو گرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد در روستاهای توابع اقلید

در بازدیدهایی که از سوی بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در روستاهای آسپاسمهجان، ، پهلوانی و بابایی انجام شد بیش از هفتصد کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد جمع آوری شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقلید، رئیس این مرکز بهداشت گفت: عمده مواد جمع آوری شده شامل بیسکوییت ،مواد غذایی کنسرو شده، سوسیس، کالباس، چیپس، لبنیات فاسد، روغن، خیارشور، انواع نوشیدنی ها و رب گوجه فرنگی بود.

«اکبر نوربخش»  با اشاره به اهمیت نقش کارشناسان بهداشت محیط در حفظ و ارتقا سطح سلامت مردم افزود: از آنجا که حفظ سلامت افراد از وظایف ذاتی این گروه است، بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت، طی بازدیدهای مستمر از مراکز عرضه مواد غذایی در روستاها، ضمن شناسایی مواد غذایی فاسد، تاریخمصرف گذشته و فاقد مجوزهای لازم از وزارت بهداشت اقدام به توقیف و معدومسازی این کالاها می کنند.

او اضافه کرد: شهروندان باید در هنگام خرید به تاریخ مصرف کالا و همچنین تاریخ تولید محصول توجه داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را جهت پیگیری به سامانه اطلاع رسانی 190 وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اطلاع دهند تا در اسرع وقت پیگیری لازم توسط بازرسان صورت گیرد .

  • گروه خبری : اخبار,اخبار واحدها
  • کد خبری : 92895
کلیدواژه