05 خرداد 1403

  • 1403/02/16
  • - تعداد بازدید: 50
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقلید

جمع آوری بیش از پانصد کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد در شهر سده اقلید

در بازدیدهایی که از سوی بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در شهر سده اقلید انجام شد، بیش از پانصد کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد جمعآوری شد

.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقلید، رئیس مرکز بهداشت این شهرستان   گفت: این مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد شامل لبنیات، انواع چیپس، نوشیدنی های گازدار و بدون گاز، لوازم آرایشی بهداشتی است که پس از تنظیم صورتجلسه به مرکز بهداشت اقلید منتقل شد.

«اکبر نوربخش» افزود: آنجا که حفظ سلامت افراد از وظایف ذاتی این گروه است، بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت، در بازدیدهای مستمر از مراکز عرضه مواد غذایی، ضمن شناسایی مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و فاقد مجوزهای لازم از وزارت بهداشت اقدام به توقیف و معدوم سازی این کالاها میکنند.

وی اضافه کرد: توجه به اهمیت سلامت مردم نظارتهای مستمر بر مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، اقلام آرایشی و بهداشتی ادامه دارد و در صورت مشاهده مورد غیر اصولی با متخلفان برخورد می گردد.

 نوربخش در پایان از مردم خواست که در خریدهای روزانه خود به تاریخهای تولید، انقضا و نیز کیفیت محصولات و وضعیت مرکز عرضهکننده کالا، توجه کافی داشته باشند.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار واحدها
  • کد خبری : 100981
کلیدواژه