05 خرداد 1403

  • 1403/02/04
  • - تعداد بازدید: 87
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقلید

سنجش روشنایی مدارس شهر اقلید در هفته سلامت

سنجش روشنایی در مدارس شهر اقلید توسط کارشناسان بهداشت حرفه ای در هفته سلامت آغاز شد

.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقلید، رئیس مرکز بهداشت این شهرستان در خصوص اجرای سنجش روشنایی در مدارس گفت: کارشناسان بهداشت حرفه ای با استفاده از تجهیزات سنجش روشنایی، اندازه گیری روشنایی مدارس شهر اقلید مورد سنجش قرار گرفت.

«اکبر نوربخش »افزود: روشنایی از جمله پارامترهایی است که بر روی کیفیت محیط داخلی تاثیر می گذارد؛ کمبود نور موجب اختلالات کره چشم، بروز سردرد، سوزش چشم و هم چنین ایجاد تغییر در ستون فقرات به دلیل نزدیک شدن دانش آموزان به کاغذ برای جبران کمبود نور و بهتر دیدن کتاب خواهد شد، بنابراین برای کارایی بیش تر دانش آموزان، رعایت بیش تر بهداشت فردی و نیز ایجاد رغبت در آن ها، باید نور کلاس کافی باشد.

او در زمینه مخاطرات لامپ های کم مصرف گفت: به محض شکستن، بخشی از جیوه به شکل بخار قابل استنشاق فرار میکند و بخشی دیگر نیز به صورت پودر سفید رنگ بسیار نرمی درمیآید که میتواند روی فرش و دیگر منسوجات بنشیند.

نوربخش اضافه کرد: بخارات جیوه (فلز سنگین) برای سلامتی خطرناک است و از اینرو هنگام مستعمل شدن و تعویض لامپ های کم مصرف فشرده باید از شکستن این لامپها خودداری کرد تا از پخش بخارات جیوه در فضا ممانعت شود.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار واحدها
  • کد خبری : 100045
کلیدواژه